Załącznik PIT/B stanowi integralną część deklaracji PIT-36 i służy do wykazania dochodów z działalności gospodarczej. Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia tego załącznika, który jest kluczowy dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub będących wspólnikami spółek osobowych. Dowiesz się, jak poprawnie rozliczyć przychody, koszty uzyskania przychodów oraz straty z działalności, aby złożyć kompletną i zgodną z przepisami deklarację podatkową.
Załącznik składasz łącznie z deklaracjami PIT-36 i PIT-36L.
Oblicz dokładnie Twój PIT/B do PIT-36 od razu w Programie e-pity 2024.
Nie musisz liczyć podatku w PIT-36 i załącznika PIT/B za 2024 ręcznie. Sprawdź wysokość Twojego podatku kompleksowo - razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.
Wylicz wygodnie Twój PIT-37 z PIT B w Programie e-pity 2024 i wyślij PIT online
W przypadku prowadzenia wielu działalności gospodarczych lub prowadzenia jej w wielu miejscach i prowadzenia większej liczby ksiąg rachunkowych (ksiąg przychodów i rozchodów) – należy każdy rodzaj działalności wykazywać odrębnie. W przypadku większej liczby źródeł – należy złożyć większą liczbę załączników PIT-B.
PIT-B składa się w związku z deklarowaniem przychodów kosztów i dochodów oraz strat ze spółki niebędącej osobą prawną, w której podatnik jest wspólnikiem, a także z dochodów z tytułu współwłasności małżonków. W przypadku większej liczby źródeł – należy złożyć odpowiednią ilość załączników PIT-B.
Przenieś swoje biuro rachunkowe na wyższy poziom z aplikacją fillup k24
Efektywnie komunikuj się z Klientami, sprawnie zarządzaj dokumentami księgowymi i eksportuj efekty pracy do programów księgowych. Dzięki fillup k24, Twoje biuro stanie się bardziej zorganizowane, a obsługa klientów jeszcze sprawniejsza.
Nie zwlekaj, zaproś klientów do współpracy już dziś »
Przychody z licencji na fotografie w ryczałcie traktowane jak przychody z najmu
Właściwe stawki ryczałtu dla przychodów z udzielania licencji do fotografii artystycznych to 8,5% oraz 12,5% od nadwyżki przychodów ponad 100 tys. zł.
O prawie do ulgi decyduje data poniesienia wydatku
Za termin dokonania zapłaty uważa się moment, w którym konto bankowe płatnika zostało obciążone - potwierdził Dyrektor KIS.
Podatnik złożył oświadczenie, płatnik musi zastosować ulgę
Pracodawca nie może weryfikować, czy złożone przez pracownika oświadczenie wpływające na wysokość zaliczek na podatek dochodowy jest zgodne z prawdą